Handbola Sacensības

Vīriešu handbola sacensības ir vieni no populārākajiem sporta pasākumiem. Kopš 1938. gada Starptautiskā Handbola federācija rīko šo čempionātu vīriešiem. Turnīrs ir obligāts pasākums handbola faniem visā pasaulē. Turnīrs notiek daudzās dažādās pasaules pilsētās, un to apmeklē vairāk nekā 60 000 skatītāju. Lai iegūtu papildinformāciju par sacensībām, lūdzu, apmeklējiet viņu oficiālo vietni. Šeit ir daži fakti un skaitļi par sportu.

Starptautiskā Handbola federācija (IHF) ir mainījusi savus noteikumus attiecībā uz sieviešu formastērpu, ļaujot viņām bikini apakšu vietā valkāt crocos topus un topus. Šī akcija notika pēc globālas tautas kampaņas pret sieviešu un meiteņu objektivizāciju. Norvēģiete Talita Stouna vadīja globālo kampaņu, uzsākot petīciju vietnē change.org. Petīcija savāca vairāk nekā 61 000 parakstu un izraisīja izmaiņas handbola sacensību noteikumos.

Spēli spēlē divas komandas ar septiņiem spēlētājiem. Katrs puslaiks ilgst trīsdesmit minūtes un ir pārtraukums. Tas ir ātrs un fizisks sporta veids, kurā spēlētāji nevalkā aizsargtērpus. Lai gan viņi, iespējams, nevar spert bumbu ar rokām, viņi izmanto visu ķermeni, lai pārvietotu bumbu. Vārtsargs ir vienīgais, kam atļauts sist bumbu. Pasaules kausa izcīņā un olimpiskajās spēlēs ir deviņas handbola sacensību divīzijas.

Handbola noteikumi ir ļoti vienkārši. 40 x 20 metru laukumā katra gala centrā ir vārti. Vārtus ieskauj gandrīz pusapaļa zona. Zonu un kroku nosaka seši un deviņi metri, savukārt soda metiena līnija un vidējā līnija pieder abām pusēm. Mērķis ir apļveida laukums, kas ir divus metrus augsts un trīs metrus plats. Tas ir arī piestiprināts pie grīdas vai sienas.

Galvenās atšķirības starp komandu handbola sacensībām un parastajām handbola spēlēm ir spēlētāju skaits un laukuma lielums. Abās spēlēs izmantotā bumbiņa ir 58-60 cm diametrā un sver aptuveni 425 gramus. Sieviešu handbola sacensībās izmantotā bumba ir mazāka, un spēlētājas tiek aicinātas to izmantot treniņiem. Bumba ir svarīga spēles sastāvdaļa, un ar to jārīkojas uzmanīgi. Spēle prasīs lielu koncentrēšanos no visiem spēlētājiem, tāpēc pārliecinieties, ka esat labi sagatavojies.

Ir divas galvenās komandas handbola formas. Septiņu cilvēku spēle tiek spēlēta brīvā dabā, savukārt astoņu cilvēku versija tiek spēlēta telpās. Abus spēles stilus var spēlēt gan telpās, gan ārā. Uzvarētāja noteikšanā svarīgs ir handbola laukuma izmērs un forma. Katrā komandā jābūt vismaz diviem spēlētājiem, tāpēc pārliecinieties, ka nepalaidat garām nevienu maču. Tādā veidā spēlētāji var uzzināt vairāk par sporta veidu un uzlabot savas prasmes.